piątek, 18 listopada 2016

Dieta na pudełkach

dieta, catering, Gdynia, Świętojańska
Catering  dietetyczny przy ul. Świętojańskiej 95 w Gdyni
Oto jakiś czas temu pojawiła się nowość w dziedzinie gastronomii przy Świętojańskiej w Gdyni. Catering dla każdego. Usługi firm oferujących catering "pudełkowy" to wybawienie dla tych, którym szkoda czasu na gotowanie.
Kierujemy się do firmy oferującej takie usługi i bierzemy gotowe dania zapakowane w pudełka. Zależnie od miejsca mamy jedno albo kilka menu do wyboru. Z reguły, dzięki internetowi, możemy dowiedzieć się co będzie serwowane następnego dnia i przygotować sobie zamówienie z wyprzedzeniem. Moda przywędrowała z Warszawy. Tam rzesze pracowników żyją "na pudełkach". Oczywiście wielki świat łączy to z odchudzaniem, dietą, zdrową żywnością i usługami dietetyka. U nas też tak można, ale dla mniej wymagających mamy po prostu jedzonko w pudełeczku na wynos. Rola klienta sprowadza się do podgrzania i konsumpcji.


A w wersji "full wypas" to dietetyk dobiera nam odpowiednią dietę. Potem już tylko wystarczy zapłacić i czekać na dostawy. Każdego ranka kurier przywozi pod wskazany adres paczkę z posiłkami na cały dzień.
Eksperci radzą, żeby wybierając taką firmę cateringu pudełkowego, zamówić sobie najpierw zestaw testowy i zwrócić uwagę na ilość i jakość jedzenia, a nawet na opakowanie. Można też np. na Facebooku obejrzeć zdjęcia serwowanego jedzenia.
Gorzej mają z korzystaniem z cateringu przeciwnicy kuchenek mikrofalowych. Czasami trudno jest taki posiłek odgrzać w piekarniku, a zimny nie zawsze da się zjeść. No i nie zawsze da się każdego dnia utrafić w gust klienta.

Lokal firmy kateringowej przy Świętojańskiej 65

Brak komentarzy: