czwartek, 3 września 2015

Serial ze Świętojańską w tle

fot. TVN
Dzisiaj oglądałem pierwszy odcinek serialu TVN pt. "Aż po sufit", w którym gra Gdynia. 
Jak dotąd hmm. Rozumiem, że Gdynia to prężność, rozwój i wzrost, ale dowcipasy z viagrą w tle, to takie jakieś... Moim zdaniem z tego wyrośliśmy.
Gdynia to drugie miasto, obok Warszawy, w którym realizowane były sceny tej telenoweli. 
Fabuła to współczesna saga rodzinna. W serialu grają m.in. Cezary Pazura i Edyta Olszówka. Ulica Świętojańska też występuje. Obok niej Skwer Kościuszki, port jachtowy i Promenada Królowej Marysieńki.
Ekipa serialu ponownie zawita do miasta we wrześniu.
Producentem jest Dorota Chamczyk, znana m.in. z „Lekarzy”, „Teraz albo nigdy”, „Magdy M.” czy „Na Wspólnej”. Kierownikiem produkcji został Przemysław Malec. Od strony reżyserskiej nad serialem czuwa Bartek Konopka oraz Julia Kolberger. O pierwszym z reżyserów można było już usłyszeć w 2010 roku, gdy jego krótkometrażowy film „Królik po berlińsku” został nominowany do Oskara. Zdjęcia do serialu realizuje Jeremi Prokopowicz oraz Tomasz Dobrowolski. Za scenografię odpowiada Barbara Ostapowicz, a za kostiumy Ola Staszko.
„Aż po sufit!” to kreatywna adaptacja  produkcji „Packed to the Rafters”, nadawanej przez telewizję Seven Network. Losy rodzinny Raftersów  były absolutnym numerem jeden wśród australijskich seriali. Za polskie scenariusze odpowiada zespół scenarzystów pod kierunkiem Marcina Baczyńskiego, scenarzysty filmu „Listy do M.”

Brak komentarzy: