sobota, 30 kwietnia 2016

Baltiq Plaza gotowy

Baltiq Plaza, Gdynia, Świętojańska
Baltiq Plaza pod pomnikiem widać kwiaty
złożone przez harcerzy
Stara tradycja nakazywała oddawać inwestycję do użytkowania na 1 maja albo 22 lipca. Baltiq Plaza otwarto tuż przed pierwszym "świętem". Właściwie otwarto to za duże słowo. Oficjalnie oddano do użytku. Bo wejścia na dziedziniec między dwiema bryłami budynku nadal strzeże prowizoryczny płot. W mediach pokazano wartę honorową przy pomniku Gdyńskiego Hufca Harcerzy, ale jak udałem się tam w piątek, to doszedłem do wniosku, że druhowie musieli tam przeleźć przez płot (albo przeskoczyć nawet!). Bo dojścia nie ma.
Ale co by mówić i pisać, pod numerem 43-45, zakończyła się właśnie budowa pierwszej od kilkudziesięciu lat nowej kamienicy przy ulicy Świętojańskiej. I bardzo dobrze, bo w kamienicach będą mieszkać ludzie, a ludzi nam trzeba na tej ulicy, bo bez nich najlepsze knajpy nic tu nie pomogą. Jak nie będą tu żyli ludzie to i ulica żyć nie będzie.
Przypomnę jeszcze: Baltiq Plaza to inwestycja firmy Moderna Investment według projektu pracowni Wolski Architekci. 
Plac pomiędzy północną i południową częścią budynku tworzy patio. Na nim, na poziomie poniżej ulicy otworzą się sklepy (ponoć największy w okolicy dyskont spożywczy) i lokale gastronomiczne.
Baltiq Plaza, Gdynia, Świętojańska

Brak komentarzy: