wtorek, 15 stycznia 2013

Budujemy nowy Box

Władze miasta chwaliły się ostatnio postępami w budowie Infoboxu, czyli czegoś na wzór centrum kulturalno - informacyjnego. Stawiają je na rogu ulic Świętojańskiej i 10 Lutego. Na tym skwerku, na którym stoi pomnik Stefana Żeromskiego (mieszkał w domu stojącym tu przed wojną).
Jest już taras widokowy, pewnie zamiast tego, co to miał być na Sea Tower. Loty może trochę obniżone, ale w końcu kryzys mamy.
Prasa jednak nie podzieliła radości magistratu. Media bez litości zjechały ten przedwczesny komunikat, określając całą budowę jako prowizorkę mającą odwrócić uwagę wyborców od niepowodzeń na polu inwestycyjnym.
Przyciśnięci przez media włodarze miasta stwierdzili nawet, że ma to być coś na kształt agory, placu zastępującego miejski rynek, wokół którego skupia się gdyńska społeczność.
W moim odczuciu jest w tym trochę rozpaczliwej obrony niezbyt przychylnie przyjętego pomysłu, ale pamiętam, że powstająca na skwerku konstrukcja ma być tymczasowa, że z czasem wyrośnie tu coś, na miarę naszej ulicy.
Wrzucam więc kilka zdjęć z różnych momentów budowy tej prowizorki:

2 komentarze:

Łukasz Plata pisze...

A czy wiadomo kiedy to "cudo" zostanie ukończono?

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

no ponoć na lato ma być gotowy