czwartek, 13 kwietnia 2017

Lodowy genius loci

Gdynia, lody, ŚwiętojanskaZagłębie lodowe, przy skrzyżowaniu ulic Świętojańskiej i Traugutta w Gdyni, rozwija się nadal. Obok istniejących już lodziarni: Mariola, Miło Mi, U Lodziarzy, powstała czwarta: Lody 69. 
Wielka jest w narodzie wiara w sukces kopiowania biznesu innych. Ciekawe czy sprawdzi się logika "Skoro sąsiad sprzedaje lody i mu się powiodło, to i ja zarobię je sprzedając". Będziemy mieli okazję przećwiczyć to w praktyce.
Co ciekawsze, nikt tego nie uczy, żadnemu przedsiębiorcy nie radzi się "zrób to samo, co inni", raczej zachęca się do innowacji, "wyróżnij się". Ludzie jednak ufają, że na rynku jeszcze jest trochę miejsca na taką samą usługę. W końcu nikt nie jest w stanie określić ile budek z lodami powinno stać przy plaży. Zdecyduje o tym rynek, będzie najwyżej tyle, ile potrzebują plażowicze, ani jednej więcej. Chyba, że ktoś ma zamiar dotować nierentowne lody. 
Może też zdarzyć się coś przeciwnego, zamiast zażartej walki konkurencyjnej - synergia. Ludzie zaczną odwiedzać to skrzyżowanie, bo tu jest wielki wybór lodów. Jednego dnia z tej kawiarni, drugiego z tamtej. Całosezonowy festiwal deserów lodowych! Zadziała taki lodowy genius loci.
Brak komentarzy: