sobota, 8 czerwca 2013

Pudełko na inwestycje otwarte

Inwestycja, to jest bardzo modne słowo. Praktycznie, kto nie inwestuje, tego nie ma. Firmy budowlane nie stawiają domów, dróg i mostów tylko rozwijają inwestycje. Nikt nie oszczędza pieniędzy tylko inwestuje w portfele itd. itp.
Nawet samo pokazywanie inwestycji jest już inwestycją. Niektórzy inwestują sporo w mówienie o inwestowaniu i to im się opłaca, np. opowiadanie o inwestycjach drogowych, co to mają powstać.
Przy ul. Świętojańskiej oddano właśnie uroczyście do użytku inwestycję która ma pokazywać przyszłe inwestycje. To opisywany już tu wcześniej INFOBOX.
Od dzisiaj każdy może sobie pooglądać na makiecie przyszłość naszego miasta, a z tarasu teraźniejszość. Jest to gustowny skwerek z ławeczkami, gastronomią (nie tylko zapiekanki) i parkingami dla rowerów. Do tego scena na występy. Może zrodzi się tu coś na wzór lokalnego rynku, wokół którego będzie się kręcić życie gastronomiczno-spacerowe.
Inwestycja pochłonęła ok. 6 mln zł. Sam teren, na którym stanął obiekt ma dość ciekawą historię. Przed wojną stała tu gospoda z pokojami gościnnymi, w której mieszkał Żeromski. Stąd nazwa skweru. Obecnie plac ma skomplikowaną sytuację własnościową. W środku należącej do miasta działki znajdują się bowiem dwie parcele, których właścicielami są spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Ciężko w związku z tym zbudować tu coś trwałego, np. kamienicę.


Brak komentarzy: