wtorek, 29 grudnia 2009

Mrówcza praca

Idą nieparzystą stroną ulicy naliczyłem aż cztery likwidacje sklepów. Z czego jeden przenosi się do centrum handlowego Klif, drugi zmienia lokal na jakiś na razie nie znany, a resztę likwidują i już. Przenosiny do Klifu do kolejny dowód na to jak trudno być "reprezentacyjną ulicą miasta" w erze centrów handlowych.
Przy okazji przypomniałem sobie o nowości. Miałem ją opisać już dawno, ale jakoś się nie złożyło. Chodzi o sklep Mrówka, butik dziecięcy. Do momentu jego otwarcia branża dziecięca zajmowała dolny odcinek ulicy. Są tam dwa spore sklepy. Teraz mamy coś i w górnych partiach. Gdzieś rok temu działał niedaleko komis dziecięcy, ale wytrzymał ledwie kilka miesięcy, mimo marketingowych starań właścicieli. Miejmy nadzieję, że Mrówce lepiej się powiedzie. Od kolegów z dołu sklep ten odróżnia przestrzeń w ekspozycji towaru. Sklep nie jest taki zapchany a towar tak ściśnięty jak w sklepach na dole. Czasami lepiej pokazać mniej, ale wyraźniej.

7 komentarzy:

Smętek pisze...

Są jeszcze dwa sklepy dla dzieci.
Jeden z zabawkami obok galerii 78 oraz odzieżowy Mariquita również w dolnej części ulicy.
Co do likwidacji, zwrócić uwagę można jeszcze na jednego z jubilerów po parzystej stronie ulicy który wczoraj wyniósł się po wielu latach działalności.

W trzech lokalach trwają obecnie remonty, zobaczymy co w nich się pojawi

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

Słuszna słuszność, zapomniałem o tym małym sklepie przy galerii 78, a maja tam pierwszorzędny wybór LEGO.

Aleksandra pisze...

Apropos MRÓWKI - byłam, widziałam i ... nachwalić sie nie mogę! Super sklepik Jako mama malucha jestem nim zachwycona. Przemiłe panie, doradzają z chęcią i do ego CENY NIZIUTKIE, zwłaszcza jak na nasza reprezentacyjna ulicę. Każdy znajdzie utaj coś dla swojego maluszka (i nie tylko, bo rozmiary większe też widziałam). A od sklepów z dolnej części ulicy odróżniają ich nie tylko ceny, ale ekspozycja - gdzie nie ma natłoku i można coś znaleźć i super sympatyczna obsługa. Będę wracać do MRÓWKI i trzymam za nią kciuki!

Katina3m pisze...

Zgadzam się w 100% z Panią Aleksandrą odnośnie "Mrówki", ceny niziutkie jak na ul.Świętojańską, każdy znajdzie coś dla siebie, ładne kolorystycznie. Sklep otwarty nie dawno, ale widać się rozwija, obsługa bardzo miła i profesjonalna, fajnie doradzają. I córeczce się spodobał kącik dla dzieci, mogłam spokojnie przejrzeć ciuszki. 3mam kciuki za ten sklep bo bardzo się tu przydał :)

Anonimowy pisze...

"MRÓWKA" - POPIERAM wszystkich tych co są tym butikiem zachwyceni. Ja też byłam, widziałam, kupiłam i wrócę tam jeszcze nie raz. Towar pierwsza klasa a ceny niskie jak nigdzie. Wnętrze nowoczesne, miłe i zachęcające do zakupów. Kącik dla maluchów to dodatkowy plus. Panie bardzo sympatyczne i kompetentne. Z uśmiechem służą radą i pomocą.
POLECAM i zachęcam wszystkich ( mamy, tatusiów, babcie, dziadków, ciocie i ...)całą resztę do odwiedzania tego sklepu - a "MRÓWCE" życzę POWODZENIA !!!!

Anonimowy pisze...

Przechodziłam ostatnio ulicą Świętojańską i znalazłam przemiły butik z odzieżą dziecięcą MRÓWKA:) chciałam wejść i zobaczyć co mają ciekawego a wyszłam z zakupami:) Butik jest mały ale bardzo przejrzysty i łatwo można coś znaleźć, w odróżnieniu od sklepów które znajdują się na dole Świętojańskiej, tam znaleźć to jak szukanie przysłowiowej igły w stoku siana:) a panie które tam obsługują zawsze służą miła i kompetentną obsługą:) Moje dziecko było zachwycone gdy ja przeglądałam ubranka dla niego a on bawił się w kąciku przeznaczonym dla dzieci a miła pani poczęstowała go ciasteczkiem:) Polecam wszystkim butik( mamie, tacie, babci, dziadkowi... ) kto chce by mała pociecha wyglądała ślicznie w swych nowych ciuchach i co najważniejsze aby przy tym nie wydać zbyt dużo pieniędzy:)

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

Jak tak dalej pójdzie będę pobierał opłaty za kolejne komentarze :-)