czwartek, 25 kwietnia 2013

Inwestycja w wino

Zainwestuj w wino!, zachęcał plakat na doradztwie finansowym. Nie wiem, czy miejscowych kupców skusiła ta reklama, faktem jest, że przy ul. Świętojańskiej w Gdyni działa nowy sklep winiarski . W miejscu kramów z indyjską odzieżą.


Inwestycje w wino są popularyzowane zwłaszcza po rozpoczęciu kryzysu, gdy ludzie nie chcieli inwestować w nic poza Amber Gold.

Operacje finansowe związane z winem przy ul. Świętojańskiej w Gdyni przybierają różne oblicza. Nawet sam Marek Kondrat próbował tutaj swych sił otwierając sklep winiarski. Nie wyszło.
Zaś niedaleko mojej kamienicy zbiera się często grupka inwestorów, którzy lokują w tym trunku co najmniej kilka złotych dziennie. Jest to typowa inwestycja długoterminowa, bo widuję ich tu od bardzo dawna. Zawsze są lekko "po porannej zwyżce obrotów" i zdarza się, że szukają chętnych na kolejne lokaty pod hipotekę przemysłu spirytusowego..
Zauważyłem też ciekawy szyld "w temacie" opodal skrzyżowania z ul. 10 lutego. Prezentuję go poniżej.


Jego treść budzi jednak we mnie odczucie, że produkty bio, czy też eko, mogą mieć długą drogę na szerokie rynki inwestycyjne. 

Brak komentarzy: