niedziela, 6 września 2009

Zdrowy powrót


No i na powrót mamy przy ul. Świętojańskiej w Gdyni sklep ziołowy. Chyba każdy bywalec tej ulicy sprzed dwudziestu lat pamięta ciężki zapach unoszący się z ówczesnego sklepu Herbapolu. Mieścił się on w tamtych czasach w okolicach kościoła, obok sklepu Wedla. O ile wizyty w tym drugim sklepie budziły zawsze jakieś słodkie nadzieje, to w ziołowym duszny aromat przyprawiał nieprzyjemne odruchy. Niestety rodzice częściej woleli nabywać ziołowe herbatki niż czekoladki.
Teraz wolny rynek zatoczył koło. Doradztwo finansowe zniknęło, a na jego miejscu pojawiły się preparaty ziołowe. Co prawda bliżej pl. Kaszubskiego niż kiedyś, ale i bliżej szpitala, dwóch aptek i Cepelii, przez co w lepszym kontekście.
Może to i dobrze, skołatanej gospodarce przydadzą się ziółka na uspokojenie.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czy orientuje się Pan dlaczego restauracja In Vito oraz sklep Terranova Outlet są zamknięte?

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

Jeszcze nie wiem

Smętek pisze...

Teranova jutro będzie ponownie otwarta, a co z In Vitro się dzieje nie wiem. Na stronie brakuje natomiast informacji o pożarze w sex - shopie:) Sklep ten od czasu pożaru również jest zamknięty.

Bogusław_Pinkiewicz pisze...

Rzeczywiście coś się w sex shopie paliło, ale chyba nie za mocno. Zajrzałem dzisiaj do remontowanego wnętrza tego przybytku, spalenizną jeszcze śmierdzi.