środa, 24 listopada 2010

Mrówka przeszła

Rewelacyjny sklep Mrówka, z artykułami dziecięcymi, przenosi się do centrum handlowego Batory. Jeszcze w czwartek rano widziałem na wystawie body niemowlęce z napisem "Szef piaskownicy", a już po południu lokal czekał na nowego najemcę. No niestety wygląda na to, że handel z fantazją nie może na Świętojańskiej rozwinąć skrzydeł. 
Tak sobie pomyślałem, że Batory przejmuje rolę ulicy Świętojańskiej. Ma to czego jej brakuje: parking, odpowiednie powierzchnie handlowe. Jakby tak zrobić przez dawne kino Warszawa pasaż prowadzący od Świętojańskiej do Batorego, to by się dopiero elegancko spacerowało. Ludzie nasyceni kupieckim blichtrem  Centrum Handlowego przechodzili by na ulicę, pełną gwarnych kawiarni. A mający pilne sprawy w bankach, biurach doradczych i kancelariach prawnych położonych przy głównej gdyńskiej ulicy mogliby zaparkować samochód na przestronnym parkingu. Dla każdego coś miłego.

1 komentarz:

Aleksandra pisze...

W imieniu MRÓWKI bardzo dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy do odwiedzenia nas w C.H. "Batory" - nasze bodziaki z "szefem piaskownicy" zmieniły tylko lokalizację :)
Tak jak Pan wspomina, ulica Świętojańska przestaje być ulicą handlową, co jest niestety smutne. Może to zmiana naszych przyzwyczajeń konsumpcyjnych ( właśnie parking i wszytko w jednym miejscu, i t.p.), może jakiś inny czynnik... A szkoda.
Pozdrawiamy serdecznie.
Aleksandra Mahony